3.4 C
Pristina
E martë, 20 Prill, 2021

Tadiq e Daçiq pajtohen për bashkëqeverisje

Më të lexuarat

Partia Demokratike e Boris Tadiqit dhe Partia Socialiste, që dikur drejtohej prej Sllobodan Millosheviqit, janë pajtuar që të riformojnë koalicionin qeverisës pas zgjedhjeve, duke lënë jashtë opozitën e djathtë.

Në një deklaratë për media, Partia Demokratike, që në zgjedhjet parlamentare është renditur e dyta, tha se socialistët, që u renditën të tretët në zgjedhjet e së dielës, do të mbështesin liderin e Partisë Demokratike, Boris Tadiq për një mandat të tretë si president serb në balotazhin e 20 majit kundër lideri të partisë Përparimtare Tomisllav Nikoliq./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit