19.7 C
Pristina
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Suspendohen tre gardianë të burgut të Manastirit

Më të lexuarat

Tre gardianë të burgut të Manastirit janë suspenduar nga puna, për shkak të dyshimeve për ushtrim të dhunës dhe maltretim të të paraburgosurëve të arrestuar lidhur me vrasjen e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit.

Vendimi për përjashtimin e tyre nga puna është bërë nga Drejtoria për zbatimin e sanksioneve në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë.

Por sipas mediave, maqedonase, nga drejtoria e burgut është ndërmarrë procedura për suspendimin e tyre nga sektori për sigurim. Avokati i Popullit dhe dëshmitë e familjarëve ishin se ndaj tre të paraburgosurëve shqiptarë të arrestuar për vrasjen e pesëfishtë në burgun e Manastirit është ushtruar dhunë dhe maltretime. (Fërgim Demiri/INA/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit