15.2 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Sirianët që hynë në Liban, tani përballen me kufizime të reja

Më të lexuarat

Kufizime të reja vijnë tani për Sirianët që hyjnë në Liban, duke e ndalur rrjedhën e azilëkërkuesve të cilët po përpiqen të ikin nga lufta.
Më herët, të udhëtoje brenda këtyre dy vendeve nuk kishte ndonjë kufizim, por tani Sirianëve u duhet të marrin visa.
Në Liban po  qëndrojnë mbi një milion refugjatë sirianë dhe ky është një hap për të ndaluar një fluks të tillë.
Miliona Sirian janë zhvendosur nga vendi i tyre pas fillimit të luftës për të larguar Presidentin kriminel Bashar al-Assadin.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit