Siri: Disa të vdekur në luftimet që u zhvilluan sot në Damask

0
42

Dy sulme kamikaze kanë goditur zemrën e kryeqytetit sirian Damask, duke vrarë të paktën 14 njerëz dhe duke plagosur të paktën 31 të tjerë.

Kanali pro qeveritar Al Ikhbariya shfaqi imazhe që tregonin automjete të dëmtuara rëndë dhe trotuare të gjakosura.
Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut raportoi gjithashtu shpërthimet, por tha se ato janë shkaktuar nga pajisjet shpërthyese që ishin në lagje.
Ndërkohë, Shtetet e Gjirit Arab kanë premtuar sanksione kundër anëtarëve të Hizbullahut libanez, për shkak të ndërhyrjes në luftën e Sirisë dhe mbështetjen e presidentit Bashar Al Assad.
/mszh/kohaislame