1 C
Pristina
Monday, November 28, 2022

Serbët e veriut me peticion kërkojnë kthimin e Vulinit

Më të lexuarat

Në katër komunat veriore të Kosovës, qytetarët serbë kanë filluar të hënën nënshkrimin e peticionit për kthimin e drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ndërsa ndër të parët që kanë nënshkruar ishte Kërstimir Pantic.

Derisa në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq nënshkrimi i peticionit ka filluar sot, serbët e veriut të Mitrovicës një gjë të tillë e kanë filluar që nga e diela.

Ndryshe, Vulin pati dhënë dorëheqje javën e kaluar në shenjë kundërshtimi ndaj nënshkrimit të marrëveshjes së Brukselit.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit