Së paku 70 viktima në Siri

0
38

Të paktën 70 persona, duke përfshirë dhe 13 fëmijë, janë vrarë në provincën e trazuar të Sirisë, Homs, thanë aktivistët e opozitës, duke etiketuar një tjetër masakër.

 “Disa prej viktimave humbën jetën për shkak të bombardimeve të tankeve, mes të cilave familje të tëra janë masakruar” pohon Bassama Kosmani, përgjegjes me marrdhëniet me jashtë në KKS./kohaislame