27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Rusi, qeveria kritikon ambasadorin amerikan

Më të lexuarat

MOSKE-Qeveria ruse ka kritikuar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Moskë për të dytën ditë me radhë, në lidhje me fjalimin e javës së kaluar.

Ndihmësi i presidentit rus, Vlladimir Ushakov, tha se ambasadori Majkëll Mekfoll “duhet të sillet në mënyrë diplomatike dhe jo të rrezikojë marrëdhëniet e vendit të tij me Rusinë”.

Sipas mediave ruse, Mekfoll u ka thënë studentëve në një universitet të Moskës se “Rusia ka korruptuar Kirgizinë për të mbyllur bazën ushtarake të Shteteve të Bashkuara atje”.

Ministria e Jashtme Ruse të hënën i ka kundërshtuar deklaratat.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit