12.4 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

REISUL ULEMA PRITI Z.MUSTAFA MESTENIN PËR TAKIM PËRSHËNDETËS

Më të lexuarat

Të enjten më 24.03.2023, Reisul Ulema i BFI H. Hfz. Shaqir ef. Fetai priti Z. Mustafa Mesten, tashmë ish Atashe për çështje fetare pranë Ambasadës së Turqisë në Shkup me rastin e kalimit në detyrë të re në Bursa të Turqisë.

Reisul Ulema i shprehu falenderimin e tij për bashkpunimin e mirëfilltë në mes dy institucioneve.
Edhe Z. Mustafa Mesten falënderoi Reisul Uleman për bashkpunimin e sinqertë dhe për aktivitetet e përbashkëta në sfera të ndryshme.
Me rastin e takimit lamtumirës në shenjë respekti dhe mirënjohjeje i ndau dekoratë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit