3.3 C
Pristina
E shtunë, 17 Prill, 2021

Qindra ortodoksë në Strugë festuan pa maska dhe pa largësi trupore

Më të lexuarat

Pandemia e shkaktuar nga coronavirusi, si dhe gjendja e jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut, nuk i ndaloi disa qytetarë nga Struga dhe Kishën Ortodokse të Maqedonisë që të mbajnë kortezhin tradicional.

Qindra qytetarë ecën rrugëve, disa prej tyre pa maska por edhe pa mbajtur largësi trupore me njëri-tjetrin, njofton Telegrafi Maqedoni.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit