17.9 C
Pristina
Tuesday, June 25, 2024

Putin dhe presidenti iranian diskutojnë për çështjen e Sirisë

Më të lexuarat

Në një deklaratë nga Kremlini thuhet se Putin dhe Raisi në një bisedë telefonike diskutuan lidhur me marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë edhe bashkëpunimin në fushën e transportit dhe energjisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi diskutuan për çështjen e Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Kremlini thuhet se Putin dhe Raisi në një bisedë telefonike diskutuan lidhur me marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë edhe bashkëpunimin në fushën e transportit dhe energjisë.

Në bisedën ku u diskutua edhe çështja e Sirisë, u theksua rëndësia e vazhdimit të koordinimit të ngushtë në formatin Astana si mekanizëm kyç në zgjidhjen e kësaj.

Po ashtu u vendos që të vazhdohen kontaktet në nivele të ndryshme.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit