15.8 C
Pristina
E mërkurë, 5 Maj, 2021

Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe

Më të lexuarat

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud, kanë realizuar një bisedë telefonike, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria e Komunikimeve e Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan dhe mbreti Salman kanë diskutuar lidhjet dypalëshe midis Turqisë dhe Arabisë Saudite.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit