10.7 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Presidenti Erdogan ndërpreu një intervistë të drejtpërdrejtë televizive të martën sepse u sëmurë live gjatë intervistës

Më të lexuarat

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndërpreu një intervistë të drejtpërdrejtë televizive të martën sepse u sëmur. Më pas Erdogan u kthye dhe kërkoi falje, duke shpjeguar se kishte një dhimbje stomaku të shkurtër.

Udhëheqësi turk (69) mbajti tre fjalime të fushatës të martën përpara zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale më 14 maj.

Mbrëmja duhej të përfundonte me një intervistë live për Ulke TV dhe Kanal 7. Megjithatë, dalja e tij në televizion u vonua për më shumë se 90 minuta dhe më pas u ndërpre në mes të bisedës dhjetë minuta pas emisionit. Kamera u drodh dhe gazetari që bënte pyetjen u ngrit nga karrigia pasi u prish transmetimi.

Një zë i paidentifikuar u dëgjua duke psherëtirë nga pas kamerës. Erdogan u kthye rreth 15 minuta më vonë dhe kërkoi falje dhe shpjegoi se ishte i sëmurë.

“Dje dhe sot ishin ditë të ngarkuara. Më erdhi një virus në stomak. Në një moment mendova nëse do të ishte gabim nëse anulonim intervistën. Por ne premtuam. Kërkoj falje nga ju dhe audienca jonë”, tha Erdogan.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit