Policia zbuloi një fabrikë te drogës

0
54

Në jug të Baden Ettenheim policia ka zbuluar një fabrikë profesionale të drogës. Ata kapën njëmbëdhjetë persona dhe më shumë se 450 bimë të marihuanës.Operatori është në kërkim të një urdhër arresti ndërkombëtar.

Në jug të Baden Ettenheim ka operuar një pronar 50-vjeçar,ne një palestër disa pas hetimit të policisë një plantacion profesionist me marihuanë .Njeriu është i kërkuar për arrestimin. Në bodrumin e shtëpisë së tij në jug të Lahr, një komunitet për luftimet qen unazë ishte e vendosur, e cila quhet në zhargon si “gropë”. Kjo është një shesh, kuti me një gjatësi prej pesë metra, në të cilën qen të stërvitur mund të luftojnë kundër njëri-tjetrit.,” tha një zëdhënës i policisë Offenburg. Ishte është një pajisje profesionale të bodrum  policia gjeti në shtëpi dhe vegla të tjera për një “Trajnim Dog”, me të cilat kafshët janë përgatitur me sa duket për të luftuar. Gjithashtu një pistoletë rob si rrufe në qiell për të vrarë qentë, si dhe droga për trajtimin e kafshëve të lënduara janë gjetur në bodrum.

Në sallën bodrumin e të dyshuarit gjithashtu të veprojë një plantacion marihuanë, Autori i dyshuar në vitin 2010, një gjenerator emergjence naftë ishte vjedhur në Offenburg dhe ndërtuar në bodrumin e tij. Gjatë bastisjes policia kapi njëmbëdhjetë persona, tre kilogramë marihuanë dhe 450 bimë marihuanë./kohaislame/