2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023

Policia e Kosovës për plagosjet në Shtërpcë: “Vrasje në tentativë”

Më të lexuarat

Një shqiptar nën akuzë për plumba ndaj serbëve

Policia e Kosovës sot e cilësoi si “vrasje në tentativë” të shtënat në Gotovushë afër Shtërpcës, ku mbetën të plagosur një fëmijë dhe një i ri serb, një incident që nxit edhe më tej tensionet tashmë të larta mes Kosovës dhe Serbisë.

Në raportin 24 orësh të policisë për ngjarjet në Kosovë, thuhet se i dyshuari për të shtënat, i cili u arrestua dje, i është konfiskuar arma dhe se me vendim të prokurorit është urdhëruar ndalimi.

Nuk dihet ende se në ç’rrethana dhe për ç’arsye ka ndodhur ngjarja.

Kjo vjen pas javësh tension në veri, aty ku në çdo kohë është një zonë e nxehtë, ndërsa në Shtërpcë kjo nuk ndodh. Aty ka një bashkëjetesë paqëësore mes serbësh e shqiptarësh. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit