15 C
Pristina
E mërkurë, 5 Maj, 2021

Po del: E gjithë Kosova UÇK!

Më të lexuarat

Konkursi për aplikim për veteran të luftës së UÇK-së është shtyrë edhe për dy javë, mirëpo kjo do të vlejë vetëm për ata që i kanë marrë deri dje aplikimet.

Këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari i Komisionit për Verifikim e Veteranëve, Agim Çeku. Ai ka thënë se deri dje kanë aplikuar 51 835 veteranë.

Bëhet e ditur se kanë aplikuar 4489 invalidë të luftës dhe 2 597 familje të dëshmorëve.

Çeku ka njoftuar se librezën e veteranit të luftës do ta marrin edhe pjesëtarët e FARK-ut.

Menjëherë pas luftës është thënë se në luftë të drejtpërdrejtë të UÇK-së kanë marrë pjesë më së shumti rreth 23 mijë ushtarë, tani del një numër mbi dyfish më i lartë, duke të kujtuar sloganin trimërues “E gjithë Kosova UÇK”!.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit