3.7 C
Pristina
E martë, 20 Prill, 2021

Lëndohen më shumë se 20 nxënës në Pejë

Më të lexuarat

Rreth 20 filloristë të Komunës së Pejës janë lënduar, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë për jetën.

Nxënësit e shkollave fillore të Pejës ishin mbledhur për një koncert humanitar në palestrën e sporteve “Karagaqi”. Gjatë zhvillimit të koncertit ka rënë një pjesë e shkallëve mbi trupat e nxënësve.

Në koncert po merrnin pjesë mësimdhënës si dhe prindër të shumtë.
Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës Xhevat Ibraj.

“Janë më shumë se 20 nxënës të lënduar, dy prej tyre janë në gjendje më të rëndë, ekipi mjekësor ka reagur. Nxënësit po kurohen në spitalin e Pejës”, ka thënë Ibraj.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit