20.4 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Për nder të muajit të bekuar Ramazan, një delegacion i Kryesisë së BIK, po qëndrojnë pranë bashkatdhetarëve tanë në Zvicër

Më të lexuarat

Për nder të muajit të bekuar Ramazan, një delegacion i Kryesisë së BIK, po qëndrojnë pranë bashkatdhetarëve tanë në Zvicër

Për nder të muajit të bekuar Ramazan, një delegacion i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, i përbërë nga drejtori i Diasporës në Kryesinë e BIK-ut, Ekrem ef. Simnica, anëtarët e Kryesisë, Orhan ef. Bislimaj, Valon ef. Myrta, Agim ef. Hyseni, dhe nga Florentina Tërmkolli dhe Merita Boroci, po qëndrojnë pranë bashkatdhetarëve tanë në Zvicër.

 

Ky delegacion, vizitën katër ditore e filloi në Konsullatën e Kosovës në Cyrih, ku u mirëpritën nga udhëheqësi i misionit, z. Vigan Berisha.

 

Gjatë këtij takimi u bisedua për mundësinë e koordinimit të mësimit të rregullt të gjuhës shqipe nëpër të gjitha qendrat shqiptare.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit