10.7 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Pacolli shkeli ligjin kur firmosi për investime në Nigeri

Më të lexuarat

Prishtinë, 28 mars – Behgjet Pacolli, duke përdorur bagazhin prej ish-presidenti dhe prej zëvendëskryeministri të Kosovës, me firmën e tij ka dhënë garanci se do të investojë në gjithsej 10 fusha në Nigeri. Ka firmosur edhe si përfaqësues i një kompanie, ndonëse ligji vendor këtë ia ndalon. 

“Koha Ditore”, nëpërmjet një zyrtari ndërkombëtar që ka punuar në Kosovë e që tani është me mision në shtetin me më ndikim të Afrikës, ka siguruar kopjet e dy memorandumeve të mirëkuptimit, ku Pacolli firmos edhe si përfaqësues i kompanisë “Seagas”. Të dyja mbajnë datën e 15 shtatorit të 2011-s. Njëri është me ministrin e Tregtisë dhe Investimeve të Nigerisë, Olusegun Aganga, e tjetri me përfaqësuesin e kompanisë “GreenSpring Ltd”.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit