29.7 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Në Itali, 8 të vdekur pas tërmetit

Më të lexuarat

Një tërmet tjetër ka tronditur sot Italinë veriore, pas atij që goditi rajonet italiane me herët gjatë këtij muaj, i cili vrau shtatë vetë dhe shkatëroi qindra ndërtesa.

Sipas të dhënave të Shërbimit Gjeologjik Amerikan, tërmeti i sotëm thuhet të ketë ndodhur 40 km në veri të Bolonjës dhe 60 km në lindje të Parmas, në një thellësi prej 9.6 kilimetrash.
Ai vlerësohet të ketë pasur një magnitudë prej 5.8 shkallë të Rihterit./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit