25 C
Pristina
E diel, 20 Qershor, 2021

Nicola Rizzoli, shpallet gjyqtari më i mirë në botë

Më të lexuarat

Nicola Rizzoli, gjyqtari më i mirë në botë

Bilbili italian, Nicola Rizzoli, është shpallur gjyqtari më i mirë në botë sipas Institutit Ndërkombëtar të Statistikave dhe Historisë në futboll (IFFHS). Italiani ka lënë mbrapa gjyqtarin anglez Howard Webb dhe gjermanin Felix Brych.
Vendimtar ka qenë gjykimi i finales së Kupës së Botës që u zhvillua në Brazil ndërmjet Gjermanisë dhe Argjentinës, ku Rizzoli bëri detyrën për mrekulli.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit