15.6 C
Pristina
E shtunë, 15 Maj, 2021

10 të vdekur nga të shtënat në gazetën Franceze

Më të lexuarat

Update 13:15 – Sipas të dhënave të fundit, së paku 11 njerëz janë të vdekur dhe 4 të tjerë të plagosur rëndë!

Update 13:00 – Sipas CNN, më së paku 10 njerëz janë të vdekur si shkak i shpërthimit që ndodhi tek zyrat e gazetës satirike “Charlie Hebdo”.

Dy njerëz të armatosur rëndë kanë hyrë në zyrat e gazetës dhe kanë qëlluar aty çfarë kanë mundur.

Tre policë janë të plagosur rëndë, tha Luc Poignant – shefi i policisë për BFMTV.

Zjarr në gazetën satirike franceze, bëri karikaturë fyese të Profetit Muhamed

Një kërsimë e armëve të zjarrit është dëgjuar në afërsi të gazetës satirike franceze “Charlie Hebdo” sot, njofton policia e Parisit.

Zyrat e saj u djegën 3 vite më parë në përgjigje të karikaturave fyese ndaj profetit Muhamed.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit