15.9 C
Pristina
Wednesday, May 29, 2024

Nga Kosova pritet të largohen 32 mjekë

Më të lexuarat

Nga Kosova pritet të largohen 32 mjekë. Këtë e ka konfirmuar Pleurat Sejdiu, drejtor i Odës së Mjekëve të Kosovës.

“Këta mjekë shumica dërrmuese janë të papunë, do të thotë mjekë të përgjithshëm dhe vetëm 27% prej tyre kane qenë specializantë”- ka thënë Sejdiu.

Këta 32 mjekë kanë kompletuar dokumentet, kryesisht për Gjermani.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit