14.1 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës ndriçohet me flamurin e Turqisë

Më të lexuarat

Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është ndriçuar me flamurin e Turqisë, në nderim të viktimave të tërmeteve që goditën të hënën e 6 shkurtit këtë shtet.

Përmes një postimi në Facebook, Qeveria ka bërë të ditur se sot në Kosovë është ditë zie shtetërore.

”Dita e sotme në Kosovë është ditë zie shtetërore. Në nder të viktimave të tërmetit shkatërrues, ndërtesa e Qeverisë sonte u ndriçua me flamurin e Turqisë. Lutemi për shëndetin e të lënduarve dhe i qëndrojmë pranë popullit dhe shtetit turk”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Numri i viktimave në Turqi dhe Siri e ka kaluar shifrën 10 mijë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit