17.6 C
Pristina
E diel, 20 Qershor, 2021

Mjekët as që e vërejtën se ishte zhdukur, i moshuari qëndroi i vdekur për katër ditë në tualetin e “spitalit, ndër më të famshmit në Serbi”

Më të lexuarat

A mund ta imagjinoni agoninë e një familjeje që ia besoi një baba të sëmurë mjekëve në një nga institucionet që vlerësohet si nga më të mirat në Serbi dhe për katër ditë ata as nuk mundën të kuptonin nëse ai ishte gjallë apo i vdekur dhe ku ishte.

Këtë, sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, e përjetoi Maja Simiq, babai i së cilës, në vend që të kurohej dhe të kujdesej në Akademinë Mjekësore Ushtarake, u gjet i vdekur në dyshemenë e tualetit në këtë spital.

Siç thuhet më tej, babai i Milica Petar (82) shkoi në dhomën e urgjencës në Akademinë Mjekësore Ushtarake më 1 maj sepse ai nuk ndihej mirë.

Ai mbërriti atje para orës 9 të mëngjesit dhe hera e fundit që ai thirri familjen ishte në orën 2.45 pasdite për t’u thënë atyre se ai nuk ishte pranuar ende, edhe pse kishte shumë dhimbje.

Pas kësaj, ata humbën të gjitha kontaktet me të sepse telefoni i tij ishte fikur dhe asgjë nuk dihej për burrin për katër ditë.

Si Maja ashtu edhe nëna e saj telefonuan disa herë në spital, shkuan atje për ta kërkuar, postuan njoftime dhe lajmi filloi të shpërndahej gjithandej. Dhe askujt nuk i shkoi në mendje se burri fatkeq ishte akoma në Akademinë Mjekësore Ushtarake.

Ai ishte në spital dhe u gjet i vdekur në tualetin e spitalit pas katër ditësh!

“Meqenëse mora thirrjen për tu informuar se babai im kishte ndërruar jetë, unë nuk kam pasur ndonjë informacion specifik. Vetëm kur shkova për të parë trupin dhe për të marrë gjërat e tij, zbulova se babai im ishte gjetur në tualetin e Akademisë Mjekësore Ushtarake”, ka rrëfyer vajza e tij.

Ajo thotë se i thanë se trupi i babait të saj kishte qenë në tualet për katër ditë para se një pastruese ta gjente atë.

Ndërkohë, Akademia Mjekësore Ushtarake (VMA) konfirmoi se trupi i një burri me inicialet PS u gjet në kabinën e mbyllur të tualetit të Qendrës së Urgjencës dhe se ai i thirri ata për shkak të dhimbjes së barkut, pa asnjë informacion mbi kujdes i mëtejshëm.

Ata gjithashtu thonë se “nëse përcaktohet se ka pasur lëshime të punonjësve në Akademinë Mjekësore Ushtarake, ata do të sanksionohen ashpër”. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit