20.4 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Mbishkrime me motive nxitëse në muret e disa shtëpive në Zveçan, prokuroria inicion hetime

Më të lexuarat

Njësitë policore gjatë patrullimit kanë vërejtur se nga i/të dyshuar deri më tani të panjohur, në muret e disa shtëpive janë bërë disa mbishkrime me motive të nxitjes së urrejtje.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 12:05, në Zveçan.

Në raport thuhet se rasti është cilësuar si “Nxitje urrejtjes, përçarjes dhe mosdurimit”.

Tutje në raport bëhet e ditur se në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që të iniciohet rasti dhe të vazhdohet me hetime.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit