26.2 C
Pristina
Friday, July 12, 2024

Duartrokitjet serbe në OKB për Vuçiçin, Marko Gjuriç bëhet viral

Më të lexuarat

Pamje: gjesti prej servili të rëndomtë i një ambasadori

Presidenti serb Vuçiç foli në sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku kryetemë pati Kosovën.

Dhe në fund të fjalës, kur filluan duartrokitjet e njerëzve të tij aty, kamera u drejtua pikërisht nga ata, delegacioni i Serbisë. Kur kjo u kuptua nga ambasadori serb në SHBA Marko Gjuriç, ai u çua vërtik në këmbë, gjest prej servili të rëndomtë që e bëri viral.

Kujtojmë se Marko Gjuriç ka qenë drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, i cili u arrestua poshtërueshëm nga Policia kosovare teksa hyri në territorin kosovar në shkelje të ligjeve të Kosovës. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit