19.7 C
Pristina
E premte, 23 Korrik, 2021

MacBook Pro me Retina Display?

Më të lexuarat

Siç dihet tashmë, Apple ka huqur kohën e zakonshme të lansimit të modelit të ri të laptopit të saj të famshëm, MacBook Pro.

Mirëpo ka zëra që thonë se kjo do të ndodh së shpejti dhe se arsyeja e kësaj vonese është ekrani i laptopit. 

Nëse anashkalojmë versionin e ri të sistemit operativ Mac OS, është Retina Display arsyeja e vonesës së këtij modeli në treg. 

Sipas informacioneve të fundit, edhe Mac Book Air do të paraqitet në treg, mirëpo ndryshimi i vetëm që ky model do të sjell është shpejtësia e procesorit. /Telegrafi/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit