14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

LIBANI DËRGON FORTIFIKIME USHTARAKE NË KUFIRIN ME SIRINË

Më të lexuarat

Libani është duke dërguar njësi ushtarake shtesë në kufirin me Sirinë.

Në bazë të vendimit që parlamenti libanez mori në 9 korrik, duke filluar nga Tripoli nëpër kufijtë lindor dhe verior do të dërgojë njësi ushtarake shtesë.

Në deklaratën e bërë nga ushtria Libaneze thuhej se njësitë ushtarake shtesë do të dërgohen për të kryer më saktë detyrën e mbrojtjes së popullit libanez që jeton në rajon dhe për të penguar kontrabandën në rajon.

“Cilido qoftë burimi, zjarrit të hapur do t’i përgjigjemi me zjarr”, thuhej në deklaratë në një kohë që rishtazi forcat e Esadit me pretekstin se “aty strehohen opozitarët” kishin sulmuar fshatrat libaneze që ndodhen në kufi me Sirinë./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit