20.1 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

Lamtumirë dentistë! Mënyra si t’i zbardhni dhëmbët e largoni erën e keqe në kushte shtëpie

Më të lexuarat

Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ketë mjaftueshëm para sa të shkojë te dentisti dhe t’i zbardhë dhëmbët me laser apo përmes mënyrave të tjera. Prandaj, më poshtë ju sjellim disa mënyra efektive për t’i zbardhur dhëmbët në mënyrë natyrale dhe e gjitha kjo mund të bëhet në shtëpinë tuaj!

Sodë buke me lëng limoni për dhëmbë të bardhë

Hidhni pak sodë buke në furçën e dhëmbëve dhe shtoni disa pika lëng limoni për t’i zbardhur dhëmbët. Mbani mend të mos e përdorni këtë metodë më shpesh se një herë në javë, sepse mund t’jua dëmtojë dhëmbët apo mishin e dhëmbëve.

Lëng limoni dhe nemexhik për erën e keqe

Largimi i erës së keqe të gojës është një domosdoshmëri. Përveç trajtimeve me dentistë ju keni mundësi që aromën e keqe ta zhdukni edhe nëpërmjet një metode natyrale ku në një gotë me ujë ju duhet të përzieni lëng limoni dhe nemexhik dhe përzierjen ta pini disa herë brenda ditës. Këtë rutinë mund ta përsërisni disa herë në javë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit