5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024

Ky është terrori i vërtetë dhe i vetmi në Gaza…!

Më të lexuarat

Ushtarët izraelitë qëlluan me snajper nënën dhe fëmijën e saj

Al Jazeera ka siguruar një video që tregon një nënë palestineze dhe fëmijën e saj të shtrirë në rrugë në zonën Sheikh Radëan të qytetit të Gazës, pasi të dy u qëlluan nga një snajper izraelit.

Sipas gazetarit të Al Jazeera-s, Ismail al-Ghoul, fëmija mbijetoi, ndërsa nëna u vra.

“Këto skena janë të vështira për t’u parë, por ato përsëriten vazhdimisht,” tha Al-Ghoul. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit