7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Kreu i monitoruesve ndërkombëtarë në Siri bën kërkesë për dorëheqje

Më të lexuarat

Damask – Kreu i monitoruesve të OKB në Siri ka bërë kërkesë për dorëheqje nga misioni i tij njofton kanali televiziv Al Mejadin i Libani.

Robert Mood kërkesën e tij ia ka parashtruar z. Kofi Anan, të dërguarit special të OKB dhe të LA në Siri. Vendet perëndimore, Amerika dhe disa vende Arabe, gjatë misionit të Kofi Anan dhe gjeneral Robert Mood në Siri, kanë bërë përpjekje të shumta për sabotimin e misionit të tyre.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit