33.3 C
Pristina
E mërkurë, 23 Qershor, 2021

Kina lason raketën në orbitë

Më të lexuarat

Për herë të parë në histori, Kina ka lansuar me sukses raketën, e cila bart sy satelitë navigacioni në orbitë.

Raketa është lëshuar të hënën nga provinca Sihuan.
Pekini pritet të lansojë edhe tre satelitë të tjerë Beidou këtë vit, për të kompletuar në vitin 2020 rrjetin prej 30 satelitësh./BS/koahislame

Artikulli paraprakUji i Zemzemit- ushqim dhe ilaç
Artikulli tjetërHajni në Handikos
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit