15 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

KINA KONFIRMON DËRGIMIN E FEMRËS SË PARË NË HAPËSIRË

Më të lexuarat

Kina konfirmoi sot se do të dërgojë në hapësirë të parën femër astronaute dhe se lëshimi i anijes kozmike ”Shenzhou IX” do të kryhet nesër, njoftoi agjencia shtetërore kineze e lajmeve, Hsinhua.

“Tre astronautë, së bashku me astronauten Liu Yang do të jenë në bordin e ‘Shenzhou IX’ për t’u nisur në hapësirë të shtunën”, tha Hsinhua-ja.

”Anija do të niset të shtunën në orën 10:37 GMT”, shtoi agjencia.TRT/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit