4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021

Japin dorëheqje katër ministra egjiptianë

Më të lexuarat

Katër anëtarë të kabinetit të presidentit egjiptian, Muhammad Morsi, kanë dhënë dorëheqje, një ditë pas protestave masive antiqeveritare.

Ministrat e Turizmit, Mjedisit, Komunikimit dhe Çështjeve Ligjore kanë dorëzuar dorëheqjet te kryeministri Hisham Qandil.

Sot, protestuesit e opozitës kanë sulmuar dhe i kanë vënë zjarrin selisë së Vëllazërisë Myslimane në Kajro – partisë së presidentit Morsi.

Sulmi vjen një ditë pas vdekjes së 16 personave në protestat antiqeveritare.

Protestat e së dielës kanë mbledhur miliona njerëz në Kajro dhe qytete të tjera.

/bs/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit