-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023

Imami i Qabesë vizitoi Fakultetin e Studimeve Islame

Më të lexuarat

Prishtinë, më 28 shtator 2022

Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, i shoqëruar nga Myftiu Tërnava vizituan Fakultetin e Studimeve Islame ku u pritën nga dekani dr. Islam Hasani, i cili falënderoi imamin e Qabesë për vizitën dhe në emër të stafit të FSI-së i dëshiroi mirëseardhje.

Ai tha se ndjehen të privilegjuar me këtë vizitë. Më pas, dekani i njohu mysafirët me historikun, të arriturat dhe zhvillimin e FSI-së, përgjatë viteve, duke shprehur kështu gatishmërinë e tyre për bashkëpunim me institucionet e larta arsimore të Arabisë Saudite.

The post Imami i Qabesë vizitoi Fakultetin e Studimeve Islame appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit