12.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

I hyn në kokë një shufër hekuri 50 cm dhe mbijeton

Më të lexuarat

Mjekët kanë mbetur të shokuar kur një pacient është sjellë në urgjencë në spitalin e tyre në Brazil. Një 24-vjeçar nga Rio de Zhanero është aksidentuar në punë dhe një shufër hekuri rreth 50 centimetra i ka shpuar tej për tej kokën.

Shufra e hekurit ka hyrë në pjesën e kokës disa cm sipër ballit dhe ka dalë në mes të syve. Pamjet e denja për një film horr kanë shokuar mjekët. Edhe pse dukej se asgjë nuk mund të bëhej për Eduardo Leitet, mjekë kanë ndërhyrë duke tentuar ta shpëtojnë, shkruan noa.
Mjekët thonë se ai sillje sikur të mos i kishte ndodhur asgjë. Madje kishte dhe reflekset në rregull. Mjekët thanë se vetëm pak milimetra nëse hekuri do të kishte lëvizur, ai mund të humbiste syrin dhe mund të paralizohej në krah të majtë.
Mjekët do të presin edhe disa ditë për të hequr hekurin dhe për të parë reagimin e trupit të 24-vjeçarit./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit