16.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Gjeneva II: Mospajtime për qeverinë e tranzicionit në Siri

Më të lexuarat

Bisedimet për paqe në Siri kanë hasur në vështirësi kur është prekur çështja e qeverisë së tranzicionit.

Delegatët e qeverisë kanë hedhur poshtë kërkesat e opozitës që presidenti Bashar al-Assad të japë dorëheqje dhe të mos ketë rol në qeverinë e re.

Të dielën në Gjenevë, palët luftuese kanë biseduar për disa çështje humanitare dhe kanë rënë dakord që gratë dhe fëmijët mund të largohen nga qyteti i rrethuar i Homsit.

 /bs/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit