14.7 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Federata egjiptiane ndalon simbolet fetare dhe politike në stadiume

Më të lexuarat

Federata e Futbollit në Egjipt ka njoftuar se në stadiumet e vendit janë të ndaluara simbolet politike dhe fetare, ndërsa klubet që nuk do ta respektojnë këtë vendim do të sanksionohen.

 

Federata futbollistike në sajtin e saj zyrtar ka njoftuar se tifozëve u është e ndaluar të përdorin simbolet fetare, raciste dhe politike, raporton AA.

 

Në Egjipt shpesh ndodh që tifozët të protestojnë kundër regjimit në atë vend

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit