19.7 C
Pristina
E premte, 23 Korrik, 2021

EULEX-liron Milkoviqin e dyshimtë për shkatërrimin e kontenierit të policisë

Më të lexuarat

Jovica Milkoviq, i arrestuar më 17 maj nga policia e Kosovës, në veri të Mitrovicës është liruar nga arrestit të premten në orët e vona të pasdites me urdhër të prokurores së EULEX-it, Neeta Amin.

Policia e Kosovës, pas sulmit terrorist me ç’rast u vra Selver Haradinaj dhe u plagosen katër anëtarë të familjes së tij te Tre Rrokaqiejt, pat urdhëruar vendosjen e një konteineri mobil policor. Burime të gazetës nga polica e Kosovës kanë njoftuar me kushte anonimitetit se Milkoviqi ka qenë personi që është angazhuar direkt në shkatërrimin e konteinerit. /koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit