16.7 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

Dalai Lama:Jam tunduar nga gratë

Më të lexuarat

E kotë është ta privosh veten nga një gjë të cilën Krijuesi ynë nuk na ka ndaluar. Kur nuk i bindesh urdhërit të Allahut që të martohesh në mënyrë legjitime, është shumë e vështirë që ti shmangesh shikimit të femrave të huaja. Këtë e dëshmon Dalai Lama, lideri shpirtëror i Tibetit.

“Jeni tunduar ndonjëherë nga gratë?” “Oh, sigurisht, ndonjëherë shoh një person dhe mendoj, oh, është me të vërtetë e bukur”. Kështu Dalai Lama, në një intervistë për “Piers Morgan Tonight”, program që transmetohet nga CNN, ka pranuar se edhe ai, që ka zgjedhur kastitetin, ndonjëherë është tunduar nga bukuria e një gruaje.

“Por më pas mendoj, kjo është një punë e vërtetë, tepër probleme”, shtoi menjëherë me një batutë lideri shpirtëror i Tibetit./tch/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit