7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

CILËT DEPUTETË VOTUAN KUNDËR HEQJES SË NENEVE?

Më të lexuarat

Kush janë deputetët e Kuvendi të Kosovës të cilët votuan kundër heqjes së neneve 37 e 38 nga Kodi Penal?

Portali Dukagjini.com ka siguruar edhe emrat e  deputetëve të cilët votuan kundër dhe ata që abstenuan në votim. Siç dihet nga vendimi i sotëm 59 deputetë  votuan për heqjen e neneve, 4 ishin kundër dhe 5 abstenuan. Deputetët që votuan kundër janë: Berat Buzhala, Adem Grabovci, Latif Gashi dhe Elmi Reçica. Ndërsa ata që abstenuan janë Hydajet Hyseni, Nait Hasani, Fadil Demaku, Lutfi Haziri dhe Anton Çuni.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit