-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti vendor

Skocia kthen kuqezinjtë me këmbë në tokë, Kosova kap kreun (VIDEO)

Shqipëria ka regjistruar humbjen e parë në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë janë mposhtur në transfertën e Glasgow 2-0 nga Skocia. Në stadiumin “Hampden Park” djemtë...

Mavraj e konfirmon: Jam në bisedime me disa klube nga Greqia

32-vjeçari shqiptar, Mërgim Mavraj, me shumë vite eksperiencë në kampionatin gjerman, deklaroi për mediet shqiptare se përveç ekipeve në Gjermani dhe Itali, është në...

Njihuni me shqiptarin nga Maqedonia që vishet kuqezi

Shqipëria duket se ka arritur të marrë një lojtar me origjinë nga Maqedonia, i cili do të mbajë veshur fanellën kuqezi. Bëhet fjalë për...

Një Europian skandaloz: Izmir Smajlaj duket se ka të drejtë…

Atleti shqiptar i kërcimit së gjati, Izmir Smajlaj nuk ia doli të futet në zonën e medaljeve, pasi u rendit vetëm në vendin e...

Sadiku drejt Turqisë, shok skuadre me ish yllin e Real Madrid

Armando Sadiku me shumë gjasa do të largohet nga skuadra e Levantes. Sulmuesi shqiptar nuk është në planet e spanjollëve, si rrjedhojë ai duhet...

Stadiumi i Prishtinës merr emrin e legjendës, ‘Fadil Vokrri’

Vendimi është marrë në mënyrë unanime nga drejtuesit e rinj të Federatës, ndërsa pritet edhe organizimi i një turneu miqësor për nder të Vokrrit. Emri...

Futbolli, sporti më i ndjekur nga shqiptarët

Mbizotërimi i futbollit si sporti më i ndjekur në botë është aq i qartë, sa nuk duhet të jetë surprizë për askënd që të...

Mavraj: Panuçi më energjik se De Biasi, s’mjafton 1 kapiten duhen 11 të tillë

“ Mbrojtja ka qenë një nga pikat e më të forta të Shqipërisë, besoj se në këtë repart kemi lojtarë shumë të mirë, tani...

Bernard Challandes flet për mediat zvicerane: Puna e re me Kosovën, lojtarët shqiptarë në Zvicër, Kupa e Kombeve dhe objektivat

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane Blick, ku ka folur për shumë gjëra. Trajneri 66 vjeçar ka thënë se...

“Transfer bombë” shpërtheu në Kosovë: Agushi, Ismaili e Petrovic kaluan te Besa e Pejës

Tre futbollistët e futsallit nga Maqedonia, Ferid Agushi, Taulant Ismaili dhe Dragan Petrovic janë bërë pjesë e klubit të futsallit Besa nga Peja, duke...

Të fundit