27.6 C
Pristina
Monday, June 17, 2024

“Bereqeti” dhuroi produkte elementare për të prekurit nga vërshimet në Skenderaj dhe në Mitrovicë

Më të lexuarat

Prishtinë, më 22 janar 2023

Shoqata Humanitare Bamirëse“Bereqeti”, me drejtorin e saj Behxhet Ajvazin dhe me koordinatorin e Skenderajt, Arbnor Sinani dhe koordinatorin e Mitrovicës, Cena Balaj, në bashkëpunim me shoqatën “Swiss Barakah Charity”, kanë qëndruar pranë familjeve të prekura nga vërshimet.

“Bereqeti” të dielen ka qëndruar pranë këtyre familjeve, duke u dhuruar pako ushqimore dhe higjienike, batanije, jorgan dhe produkte të tjera të nevojshme.

Aktualisht shumë familje në Skënderaj dhe Mitrovicë janë detyruar të lëshojnë shtëpitë, ndërsa të tjerët janë duke u përballur me mungesë të produkteve elementare.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit