4.6 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha ISLAME

26098 POSTIME
0 KOMENTET

MULLA IDRIZ GJILANI – Udhëheqësi Shpirtëror, Politik e Ushtarak

MULLA IDRIZ GJILANI Udhëheqësi Shpirtëror, Politik e Ushtarak Në historinë e re të gjysmës së parë të shekullit tonë, çfaqet dhe figura e Mulla Idriz Gjilanit....

Dr. Miller ishte ndalur shumë dhe kishte menduar, ajetin i 30 të sures ” Enbija” ku thuhet…

Një ajet tjetër ku Dr. Miller ishte ndalur shumë dhe kishte menduar, ishte ajeti i 30 i sures ” Enbija” ku thuhet: “A nuk e...

A ke dëgju për Haxhi Mehmetin?!

A ke dëgju për Haxhi Mehmetin?! Në vitin 1964, një xhematli i thjesht Turk me emrin Mehmet Nešet Öz, nga rrethina e qytetit turk Adapazar,...

Ska të ndalur – Vazhdon vdekja e pleqve në Motele

Prizren: 64 vjeçari kosovar gjendet i vdekur në motel Një person është gjetur pa shenja jete dje në mesditë në një motel në Prizren.Ai është...

Dashuria e pakushtëzuar e 62 vjeçarit, babait nga Peja për vajzen e tij me nevoja të veçanta

https://www.facebook.com/dukagjinirtv/posts/5391277350898976 https://www.facebook.com/dukagjinirtv/posts/5391277350898976 https://youtu.be/N33lvDlWsb4

Emigranti sirian shpresonte për një jetë më të mirë, por u varros në një pyll fushor në Bjellorusi

Ahmad Al-Hasan, një 19-vjeçar sirian, u varros në Poloninë lindore, jo shumë larg kufirit me Bjellorusinë. Në funeralin, i cili u zhvillua gjatë mbrëmjes,...

Kosovë, vaksinim edhe në xhami

Me qëllim të zgjerimit të mundësive për vaksinim kundër COVID-19 në sa më shumë qendra dhe përmes ekipeve mobile, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se...

Ka ndërruar jetë në moshën 39 vjeqare Bledar Sulejmani – Ja çfarë shkruan Hoxhë Mustafa Tërniqi

Me hidhërim të madh morëm vesh lajmin e vdekjes në moshën 39 vjecare të vëllait dhe shokut tonë gjatë jetës studentore në Damask Bledar...

Nxënësit e Leshnicës s’kanë shkollë, detyrohen mësimin ta zhvillojnë në xhami

Në mungesë të objektit të shkollës, këta fëmijë mësimin e zhvillojnë në xhami. Bëhet fjalë për nxënësit e fshatit Leshnicë të komunës së Zhelinës....

Kërçovë, vajza dëbon nënën nga shtëpia! 70-vjeçarja rrezikon të mbetet rrugëve

“Problem kam me vajzën po më nxjerr nga shtëpia, më la rrugëve tre muaj”. Kjo është Samaetka Rushiti e cila në moshën 70 vjeçe rrezikon...

Latest news