1.4 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha ISLAME

26098 POSTIME
0 KOMENTET

Po rritet numri i të pa punëve në Tetovë

Tetovë, 1 shtator- Numri i të pa punëve në Tetovë për një vit është rritur për 3 mijë. Kompetentët sqaruan se nuk ka rritje...

Zjarre në Studeniçan, Zelenikovë, Makedonski Brod dhe Kërçovë

Shkup, 2 shtator - Deri në orën 16:30 pasditen e sotme janë regjistruar zjarre në komunën e Studeniçanit, Zelenikovës, Makedonski Brodit dhe Kërçovës, informon...

Hoxhë Bekir Halimi – Moni be pash Allahun me ate foto se na mbyti krejt

Reagimet ndaj fotos e cila po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet një fëmijë i vdekur në bregdetin Turk nuk kanë të ndalur, edhe...

Vankovska: Një shqiptar e një maqedonas më ndihmuan t`i shpërndaj ndihmat për refugjatët

Shkup, 1 shtator- Profesoresha universitare Biljana Vankovska në profilin e saj në Facebook përshkroi ditën e shpërndarjes së ndihmave për refugjatët sirian ku dy...

Dy të rinj shqiptar shpëtuan një plakë maqedonase në Matkë

Shkup, 1 shtator- Dy të rinj shqiptar sot ia shpëtuan jetën nga ngulfatja në Matkë një plake maqedonase, transmeton zhurnal.mk Sipas informacioneve jo zyrtare plaka...

Ish ambasadori Ruzhin kritikon Evropën se nuk kujdeset për sirianët që vdesin për bukë!

Shkup, 2 shtator- Profesori universitar Nano Ruzhin në profilin e tij në Facebook komentoi krizën e refugjatëve që ka kapluar Maqedoninë dhe Evropën. “ Kriza...

U jepen vërtetime 1.487 migrantëve

Shkup, 2 shtator - Në 24-orëshin e kaluar janë dhënë vërtetime për qëllim të shfaqur për dorëzim të kërkesës për pranim të së drejtës...

60 mije franga per Tetoven nga Unioni i Imameve Shqiptare te Zvicres

Tetovë, 2 shtator- Me datën 28. gusht 2015 një delegacion nga Zvicra i përbërë nga tetë persona, udhëtuan drejt Republikës së Maqedonisë. Delegacioni përbëhej...

Latest news