18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021

Austria ua vazhdon mandatin forcave të veta në Kosovë dhe në Bosnjë

Më të lexuarat

Austria ua ka vazhduar sot mandatin forcave të veta ushtarake rezervë në Kosovë dhe në Bosnje, ka konfirmuar Ministria e Punëve të Jashtme e këtij vendi.

Trupat rezervë të përbërjes ushtarake nga Austria do të qëndrojnë në Bosnje deri më 16 nëntor 2012, në kuadër të EUFOR-it, ndërsa në Kosovë këto forca do të qëndrojnë deri më 31 dhjetor 2013, në kuadër të KFOR-it.

Austria aktualisht në rajon ka 950 ushtarë./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit