2.7 C
Pristina
Tuesday, October 26, 2021

Arabi Saudite, ekzekutohet magjistari

Më të lexuarat

Ditën e martë, një burrë u ekzekutua me prerje koke, për kryerje të akteve të magjisë, që konsiderohet si një prej krimeve më serioze, në bazë të ligjit islamik në fuqi në vend.

Sipas Agjensisë Shtetërore të Lajmeve, Muree bin Ali bin Issa al-Asiri u gjet me disa libra magjie dhe disa hajmali në banesën e tij.

Ai gjithashtu kishte pranuar lidhje jashtëmartesore me dy gra, një krim gjithashtu i dënueshëm me vdekje./kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit