12.1 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Abazoviq fajëson Serbinë se po e strehon një kriminel malazez

Më të lexuarat

Dritan Abazoviq tha se kishte informacione se ish-drejtori i Administratës së Patundshmërive të Malit të Zi, Dragan Kovaceviq, i cili kërkohet nga policia malazeze gjendet në Serbi.

“Unë kam informacion se ai shkoi në Serbi. Nuk e di nëse Serbia po e fsheh, por ata nuk po përpiqen ta gjejnë atë, nuk mund të pretendoj”, tha zëvendëskryeministri për TV Prva.

Ai theksoi se nuk dinte ndonjë rast kur dikush që kishte shkelur ligjin të ketë ikur, raporton vijesti.me.

“Sapo të ikni, do të thotë që keni frikë nga ju, le të thërrasim duart e drejtësisë, përndryshe do të qëndronit atje dhe do të provonit pafajësinë tuaj. Ai është një zyrtar i lartë i SD (Social Demokratët e Malit të Zi), i cili tani po jep mësime morale dhe nuk është i vetmi që duhet të ndiqet penalisht”, tha politikani shqiptar.

Kovaceviq ka qenë në arrati që nga 24 shkurt pasi u la i lirë nga burgu i paraburgimit, kujton RTCG.

Ai dyshohet për organizimin e një grupi kriminal që regjistroi ilegalisht tokën shtetërore në zonën e detare personave fizikë dhe juridikë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit