ZYRTARE – GASHI KA DHËNË DORËHEQJE

0
44

Zëvëndësministri i Jashtëm i Kosovës, Ibrahim Gashi, sot pasdite ia ka paraqitur dorëheqjen e tij Qeverisë dhe kryeministrit Hashim Thaçi.

Lajmin për dorëheqjen e Gashit e ka konfirmuar zyrtari i kabinetit të Behgjet Pacolli, Arbër Geci, raporton RTK.

Në këtë pozitë Gashi kishte ardhur nga radhët e partisë së Pacollit, Aleanca Kosova e Re, e cila është në koalicion qeverisës me PDK-në e Thaçit.kohaislame