19.7 C
Pristina
E martë, 27 Korrik, 2021

Zhbogar: Çështja e veriut duhet të zgjidhet përbrenda Kosovës

Më të lexuarat

Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, tha sot në Prizren, se vrasja e fundit e të riut në veri të Mitrovicës, ka qenë tronditëse edhe për bashkësinë ndërkombëtare,mirëpo ai kërkoi nga qytetarët të tregojnë gjakftohtësi në raste të tilla.
Kurse sa i përket çështjes së veriut ai tha se ajo duhet të zgjidhet përbrenda Kosovës midis pushtetit vendor dhe qytetarëve që jetojnë atje./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit